| Print side |

Forside | Idrætten | Børn | Elite | Klubber | Aktiviteter | Resultater | Kontakt | Udgivelser | Film
 

Program for Forbundsmesterskab/Danish Open 2012 - 19 maj 2012

TidEventKlubÅrets bedste tidRekord
09:00Klassifikation på Frederiksberg Stadion under tribunen
10:15Registrering og opvarmning på Stadion
10:55Åbning af FM 2012
11:00100 M, Female, RR1, RR2, RR4
Alice AndersenFrederiksberg HI 00.19,60
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg 00.38,25
Katrine Kondrup KristensenFA RaceRunner 00.52,40
Lise HallagerParasport Frederiksberg 00.35,14
11:05100 M, Male, RR1, RR2
Jens PeiningFrederiksberg HI 00.29,20
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja"  
Karl-August JensenRR Randers SFA  
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub 00.30,30
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja" 00.37,05
11:10100 M, Male, RR2, RR3, RR4
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 00.19,57
Erik BirksingParasport Frederiksberg 00.16,30
Gert Gregers HansenParasport Frederiksberg 00.20,90
Svend Oliver Haugaard DigensOdense A/OGF 00.24,98
11:251500 M, Male/Female, RR2, RR4
Alice AndersenFrederiksberg HI 05.36,80
Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion  
Finn JørgensenAabenraa HI 06.02,88
Michael Thyregod JensenIH Aalborg 07.58,02
11:40400 M, Female, RR1, RR2
Bettina EriksenPetra-klubben i Holbæk og Frederiksberg Handicap-Idræt 02.01,71
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg 02.41,57
Katrine Kondrup KristensenFA RaceRunner 03.16,00
Pernille WrangVidar Atletik 01.55,79
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg 02.20,17
11:50400 M, Male, RR1, RR2
Jacob BirkbakIH Aalborg 02.09,10
Jens PeiningFrederiksberg HI 02.18,35
Karl-August JensenRR Randers SFA  
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja" 02.52,95
12:00400 M, Female, RR4
Alice AndersenFrederiksberg HI 01.24,68
Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion 01.26,48
12:10400 M, Male, RR2, RR3, RR4
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 01.27,95
Erik BirksingParasport Frederiksberg 01.17,44
Finn JørgensenAabenraa HI 01.20,01
Gert Gregers HansenParasport Frederiksberg 01.36,00
Michael Thyregod JensenIH Aalborg 01.50,92
Svend Oliver Haugaard DigensOdense A/OGF 01.58,97
12:2040 M, Male/Female, RR1, RR2
Ann-Sofie JørgensenAabenraa HI  
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja"  
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja"  
12:25800 M, Female, RR1, RR2
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg 05.19,16
Pernille WrangVidar Atletik 04.27,20
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg 05.27,27
12:35800 M, Female, RR4
Alice AndersenFrederiksberg HI 03.00,34
Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion 03.20,12
12:45800 M, Male, RR2, RR4
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 03.21,47
Finn JørgensenAabenraa HI 03.12,07
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub 04.19,79
Michael Thyregod JensenIH Aalborg 03.55,06
12:5560 M, Male/Female, RR1, RR2, RR3
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja"  
Katrine Kondrup KristensenFA RaceRunner 00.25,31
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja"  
Svend Oliver Haugaard DigensOdense A/OGF 00.15,20
13:00200 M, Female, RR1, RR2, RR4
Alice AndersenFrederiksberg HI 00.40,78
Bettina EriksenPetra-klubben i Holbæk og Frederiksberg Handicap-Idræt 00.58,54
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg 01.16,09
Pernille WrangVidar Atletik 00.53,12
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg 01.08,43
13:05200 M, Male, RR2, RR3, RR4
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI  
Erik BirksingParasport Frederiksberg 00.33,80
Finn JørgensenAabenraa HI 00.42,70
Gert Gregers HansenParasport Frederiksberg 00.43,30
Michael Thyregod JensenIH Aalborg 00.52,58
Svend Oliver Haugaard DigensOdense A/OGF 00.46,97
13:10200 M, Male, RR1, RR2
Jacob BirkbakIH Aalborg 01.01,74
Jens PeiningFrederiksberg HI 01.02,30
Karl-August JensenRR Randers SFA  
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub 01.00,91
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja" 01.21,73
13:205000 M, Male/Female, RR4
Alice AndersenFrederiksberg HI 19.23,70
Finn JørgensenAabenraa HI 22.23,22
14:00Medalje/diplomoverrækkelse

Vis deltagere i discipliner Vis kun discipliner
 

Genveje

RR Camp logo 2019 web

Støtteforeningen for RaceRunning Danmark

RaceRunning Facebook International

CPISRA

RaceRunning in English

Sponsorer

Via Biler Logo

RaceRunning Danmark - msi@dhif.dk -Betty Nansens Allé 57, 2. tv., 2000 Frederiksberg - 4084 2457
  |  Har du nyheder til hjemmesiden, skriv til webmasteren - msi@parasport.dk  |  
Page in english