| Print side |

Forside | Idrætten | Børn | Elite | Klubber | Aktiviteter | Resultater | Kontakt | Udgivelser | Film
 

Program for FHI-Cup 2014 - 24 maj 2014

TidEvent
10:15Registrering og opvarmning på Stadion
11:00Åbning af FHI-Cup 2014
11:101500 M, Male/Female, RR2, RR4
Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion 06.17,72
Finn JørgensenAabenraa HI 06.02,88
Lasse KromannOdense Atletik/OGF 06.12,94
11:3560 M, Male, RR1
Daniel BenteParasport Frederiksberg 00.29,70
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja"00.27,8700.25,19
11:40200 M, Female, RR1, RR2, RR3, RR4
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg01.20,0101.06,17
Helle LadefogedRanders Sportsklub "Freja"00.46,9400.44,60
Lea Stigel Kristensen 01.07,21
Pernille BachRRK Holbæk 00.46,79
Pernille WrangVidar Atletik 00.53,12
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg 01.08,43
11:45200 M, Male, RR1, RR2
Gert Gregers HansenParasport Frederiksberg 00.43,30
Jens PeiningFrederiksberg HI 00.56,28
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja" 01.41,92
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub01.06,9001.00,91
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja"01.00,7000.57,42
11:50200 M, Male, RR3, RR4
Anton StockmarrFrederiksberg HI 00.46,32
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 00.36,41
Finn JørgensenAabenraa HI 00.42,70
Jonas Juul HansenFrederiksberg HI 01.00,46
Svend Oliver Haugaard DigensOdense A/OGF 00.43,94
11:55800 M, Male, RR2
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub04.24,8704.19,79
Lasse KromannOdense Atletik/OGF03.13,8003.13,80
12:05800 M, Female, RR1, RR2
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg05.11,7305.11,73
Lea Stigel Kristensen 04.58,76
Pernille WrangVidar Atletik04.29,6504.22,98
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg 05.27,27
12:15800 M, Male/Female, RR3, RR4
Anton StockmarrFrederiksberg HI 03.29,21
Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion 03.14,05
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 03.18,45
Jonas Juul HansenFrederiksberg HI  
12:25100 M, Female, RR1, RR2, RR3, RR4
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg00.36,0700.35,55
Helle LadefogedRanders Sportsklub "Freja"00.22,1800.21,45
Pernille BachRRK Holbæk 00.23,92
Pernille WrangVidar Atletik00.25,5900.25,59
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg00.49,2100.33,21
12:30100 M, Male, RR1, RR2
Daniel BenteParasport Frederiksberg 00.48,12
Gert Gregers HansenParasport Frederiksberg00.28,6100.20,90
Jens PeiningFrederiksberg HI 00.27,80
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja" 00.47,60
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja"00.27,8600.27,86
12:35100 M, Male, RR3, RR4
Anton StockmarrFrederiksberg HI 00.23,33
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 00.18,43
Finn JørgensenAabenraa HI00.30,1900.21,64
Jonas Juul HansenFrederiksberg HI 00.30,68
Svend Oliver Haugaard DigensOdense A/OGF00.19,3400.19,34
12:45400 M, Female, RR1, RR2, RR4
Hayla Silva SøndergaardIH Aalborg02.34,8502.19,79
Lea Stigel Kristensen 02.23,71
Pernille BachRRK Holbæk 01.37,35
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg03.16,8402.20,17
12:55400 M, Male, RR3, RR4
Anton StockmarrFrederiksberg HI 01.38,92
Daniel Reinholdt BeckAabenraa HI 01.20,32
Finn JørgensenAabenraa HI 01.20,01
Jonas Juul HansenFrederiksberg HI 02.15,33
13:05400 M, Male, RR1, RR2
Jens PeiningFrederiksberg HI 02.00,28
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja" 03.42,70
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub02.15,1302.08,47
Lasse KromannOdense Atletik/OGF01.25,3601.25,36
13:30Diplomoverrækkelse

Vis deltagere i discipliner Vis kun discipliner
 

Genveje

RR Camp logo 2019 web

Støtteforeningen for RaceRunning Danmark

RaceRunning Facebook International

CPISRA

RaceRunning in English

Sponsorer

Via Biler Logo

RaceRunning Danmark - msi@dhif.dk -Betty Nansens Allé 57, 2. tv., 2000 Frederiksberg - 4084 2457
  |  Har du nyheder til hjemmesiden, skriv til webmasteren - msi@parasport.dk  |  
Page in english