| Print side |

Forside | Idrætten | Børn | Elite | Klubber | Aktiviteter | Resultater | Kontakt | Udgivelser | Film
 

Program for RaceRunner's Cup - 12 - 14 juli 2018

TidEventKlubÅrets bedste tidRekord
13:00Opening Ceremony - Inmarch
13:45Warm Up
14:20100 M, Female, RR1
Aida Kamal 00.59,39
Ditte Helbech JensenRanders Sportsklub "Freja" 00.34,66
Marte Aasvang00.35,6500.35,65
Pauline Lundberg 00.29,03
Salina KahsaiFA RaceRunner 00.41,20
14:25100 M, Female, RR1
Jasmin Spongberg 01.15,81
Marika Vaihinger00.33,5900.31,66
Moa Nilsson 00.35,60
Nellie Ledin 00.36,50
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg00.41,9800.33,21
14:30100 M, Female, RR2
Lise HallagerParasport Frederiksberg00.34,5700.29,96
Marcelina Dziuba  
Marie Aune Bardal00.28,4800.27,30
Nanna HelsholtParasport Frederiksberg 00.22,04
Nathalie Szum 00.38,20
Rie Lynge RasmussenOdense Atletik/OGF00.27,8100.26,74
14:35100 M, Female, RR2
Felicia Kamsvag 00.33,06
Julia Oscarsson 00.28,51
Karolina Szade 00.37,57
Lotte Tropp  
Pernille WrangVidar Atletik00.25,1600.24,03
14:40Warm Up for 800M
15:00800 M, Male, RR1
Henrik Eriksson 04.08,96
Jacob BirkbakIH Aalborg05.25,7904.59,56
15:20800 M, Female, RR1
Marte Aasvang 05.43,31
Pauline Lundberg 05.40,93
15:30800 M, Male, RR2, RR3
Anton StockmarrFrederiksberg HI 03.29,21
Lasse KromannOdense Atletik/OGF03.03,3102.58,57
Mads Blach MadsenOdense Atletik/OGF 03.41,08
Mathias W. ChristensenParasport Frederiksberg 03.30,68
Odd Markus Lütken  
Pontus Stålfors 03.26,75
15:40800 M, Female, RR2
Karolina Szade  
Marcelina Dziuba  
Nina Lundberg 03.54,83
Pernille WrangVidar Atletik04.16,5604.10,96
Rie Lynge RasmussenOdense Atletik/OGF03.47,3103.47,31
15:50800 M, Female, RR3
Julia Hedenström 04.22,42
Marie Lander 03.27,79
Sayers Grooms 03.26,93
Sofia Ahonen 03.46,65
Thea Berggren JørgensenRaceRunning Klub Holbæk02.48,9702.48,97
16:20Warm Up for 100M
16:55100 M, Female, RR1
Aida Kamal00.46,7100.46,71
Ditte Helbech JensenRanders Sportsklub "Freja"00.37,5500.34,66
Marika Vaihinger00.32,3500.31,66
Moa Nilsson00.37,4200.35,60
Nellie Ledin00.34,7300.34,73
Pauline Lundberg00.34,0500.29,03
Salina KahsaiFA RaceRunner00.39,0900.39,09
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg00.41,9800.33,21
17:00100 M, Female, RR3
17:05100 M, Male, RR2
Gert Gregers HansenParasport Frederiksberg00.27,9300.20,90
Gustav Tegnelund00.22,2600.22,26
Lasse Bang-ThygesenRanders Sportsklub00.27,6400.27,64
Martin Johannessen 00.28,37
Pontus Stålfors 00.19,94
Wiktor Hanssen00.22,6400.20,02
17:10100 M, Female, RR2
Julia Oscarsson00.27,6800.27,68
Karolina Szade00.28,0600.28,06
Lise HallagerParasport Frederiksberg00.32,9900.29,96
Marcelina Dziuba00.35,6200.35,62
Marie Aune Bardal00.28,4800.27,30
Nanna HelsholtParasport Frederiksberg00.33,9800.22,04
Pernille WrangVidar Atletik00.25,1600.24,03
Rie Lynge RasmussenOdense Atletik/OGF00.26,4600.26,46
17:45Medal Ceremony
12:00Warm Up for 400M
12:20400 M, Male, RR2
Gustav Tegnelund 02.08,13
Lasse KromannOdense Atletik/OGF01.21,7001.21,20
Odd Markus Lütken  
Pontus Stålfors 01.38,81
12:30400 M, Male, RR2
12:40400 M, Female, RR3
Andrea Stokholm OvergaardParasport Frederiksberg01.36,3701.36,37
Julia Hedenström 01.51,90
Julie Saursaunet 01.43,00
Thea Berggren JørgensenRaceRunning Klub Holbæk01.21,9501.21,95
12:50400 M, Female, RR3
Julie Olesen 01.59,91
Manja Simone Lundgaard HansenRanders Sportsklub "Freja"01.29,5601.29,56
Marie Lander 01.39,71
Sofia Ahonen 01.46,22
13:20Warm Up for 40M
14:00Warm Up for 1500M
14:201500 M, Male, RR1, RR2, RR3
Jacob BirkbakIH Aalborg 10.24,44
Mads Blach MadsenOdense Atletik/OGF 07.14,63
Matthew Doig  
Odd Markus Lütken  
Wilhelm Rapp 10.24,22
14:351500 M, Female, RR2
Karolina Szade  
Nina Lundberg 08.27,62
Rie Lynge RasmussenOdense Atletik/OGF 07.33,46
14:451500 M, Female, RR3, RR4
Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion 05.57,22
Julie Saursaunet 07.53,97
Marie Lander 07.22,06
Sayers Grooms 07.27,53
Sofia Ahonen 07.52,09
Thea Berggren JørgensenRaceRunning Klub Holbæk05.49,0505.49,05
15:05Warm Up for 400M
15:20400 M, Male, RR3
Anton StockmarrFrederiksberg HI 01.38,33
Emil Wallenberg  
15:30400 M, Male, RR1
Henrik Eriksson 01.57,18
Jacob BirkbakIH Aalborg02.22,0902.09,10
Tim Styffe  
15:50400 M, Female, RR1
Marika Vaihinger 02.25,51
Moa Nilsson  
Nellie Ledin  
Pauline Lundberg 02.25,16
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg 02.20,17
16:00400 M, Female, RR2
Julia Oscarsson 02.16,20
Karolina Szade 02.10,90
Lise HallagerParasport Frederiksberg02.24,4502.16,74
Marcelina Dziuba 03.20,76
Nathalie Szum 02.51,37
Nina Lundberg 01.52,04
16:10400 M, Male, RR2
16:20400 M, Female, RR3
Andrea Stokholm OvergaardParasport Frederiksberg01.35,7301.35,73
Julie Saursaunet01.37,8801.37,88
Manja Simone Lundgaard HansenRanders Sportsklub "Freja"01.29,5601.29,56
Marie Lander01.35,3101.35,31
Sofia Ahonen01.38,6601.38,66
Thea Berggren JørgensenRaceRunning Klub Holbæk01.21,9501.21,95
17:10Medal Ceremony
11:00Warm Up for 200M
11:25200 M, Male, RR1
Henrik Eriksson 00.57,78
Jesper Harding HansenRanders Sportsklub "Freja"01.33,0901.20,15
Martin Jonason  
Tim Styffe  
11:30200 M, Male, RR1
Nikolaj Overgaard ChristensenRanders Sportsklub "Freja"00.58,3000.54,30
Per Yngve Larsen  
Samir Mesbah 04.05,59
11:35200 M, Female, RR1
Marika Vaihinger 01.03,87
Marte Aasvang 01.15,48
Nellie Ledin 01.10,74
Tina Baltzer JensenParasport Frederiksberg01.37,9701.08,43
11:40200 M, Female, RR1
Ditte Helbech JensenRanders Sportsklub "Freja" 01.13,16
Jasmin Spongberg 02.38,68
Moa Nilsson 01.16,60
Pauline Lundberg 01.04,44
11:45200 M, Female, RR2
Lise HallagerParasport Frederiksberg01.13,3101.03,46
Nathalie Szum 01.20,49
Pernille WrangVidar Atletik00.53,7600.51,60
11:50200 M, Female, RR2
Felicia Kamsvag 01.13,56
Julia Oscarsson 01.04,53
Lotte Tropp 01.42,14
Nanna HelsholtParasport Frederiksberg 00.44,20
11:55200 M, Female, RR3
Andrea Stokholm OvergaardParasport Frederiksberg00.47,7000.47,50
Helle LadefogedRanders Sportsklub "Freja" 00.43,40
Julia Hedenström 00.50,87
Kristine Hagen JakobsenRanders Sportsklub "Freja" 00.52,29
Manja Simone Lundgaard HansenRanders Sportsklub "Freja"00.41,1200.41,12
12:00200 M, Female, RR3
Julie Olesen 01.04,07
Julie Saursaunet 00.46,39
Sayers Grooms 00.43,06
Sofia Ahonen 00.48,62
Thea Berggren JørgensenRaceRunning Klub Holbæk00.41,4300.39,47
12:05Warm Up for 200M
12:20200 M, Male, RR2
Gustav Tegnelund 00.49,60
Lasse KromannOdense Atletik/OGF 00.40,00
Mathias W. ChristensenParasport Frederiksberg 00.48,14
Pontus Stålfors 00.43,21
Wiktor Hanssen 00.40,90
12:25200 M, Male, RR3, RR4
Anton StockmarrFrederiksberg HI 00.46,32
Emil Wallenberg  
Stian LaBiancaParasport Frederiksberg 00.38,37
12:35200 M, Male, RR1
12:40200 M, Female, RR1
Ditte Helbech JensenRanders Sportsklub "Freja"01.04,8101.04,81
Marika Vaihinger 01.03,87
Marte Aasvang 01.15,48
Moa Nilsson01.12,0701.12,07
Nellie Ledin 01.10,74
Pauline Lundberg01.00,4101.00,41
12:45200 M, Female, RR2
Felicia Kamsvag04.07,7201.13,56
Julia Oscarsson00.50,7900.50,79
Lise HallagerParasport Frederiksberg01.07,5601.03,46
Lotte Tropp01.24,5701.24,57
Nathalie Szum01.11,9601.11,96
Pernille WrangVidar Atletik00.50,0600.50,06
12:50200 M, Female, RR3
Andrea Stokholm OvergaardParasport Frederiksberg00.47,7000.47,50
Julie Saursaunet 00.46,39
Kristine Hagen JakobsenRanders Sportsklub "Freja" 00.52,29
Manja Simone Lundgaard HansenRanders Sportsklub "Freja"00.41,1200.41,12
Sofia Ahonen 00.48,62
Thea Berggren JørgensenRaceRunning Klub Holbæk00.41,4300.39,47
13:15Warm Up for 60M
14:40Warm Up for 5000M
14:555000 M, Male, RR1, RR2
Mads Blach MadsenOdense Atletik/OGF  
Odd Markus Lütken  
Per Yngve Larsen  
15:505000 M, Female, RR2, RR3, RR4
16:20Medal Ceremony
17:05Closing Ceremony

Vis deltagere i discipliner Vis kun discipliner
 

Genveje

Tilmelding til FM – 15. september 2018 i Odense

Camp & Cup 2018

Box - RR Motionsløb 2017

Støtteforeningen for RaceRunning Danmark

RaceRunning Facebook International

CPISRA

RaceRunning in English

Sponsorer

Via Biler Logo

RaceRunning Danmark - msi@dhif.dk -Betty Nansens Allé 57, 2. tv., 2000 Frederiksberg - 4084 2457
  |  Har du nyheder til hjemmesiden, skriv til webmasteren - msi@parasport.dk  |  
Page in english